X

کشورگشایی با سبک زندگی؛ پروژه‌ای سوار بر پروسه

دکتر کاووس سید امامی

  بخش سیاسی زندگی چه جایگاهی در میان سایر اجزا و بخش‌های دیگر زندگی دارد؟ آن بخشی از زندگی که معطوف به سیاست است، جزئی از زندگی تلقی می‌شود و یا می‌تواند بعدی از همه‌ی بخش‌های زندگی باشد؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2769

نازندگی‌های سیاسی

نازندگی‌های سیاسی

به‌ گمانم جبهه‌هاي جنگ، آخرين جهاني بود که ما مي‌توانستيم در آن «زندگي سياسي» را زيست کنيم؛ زيرا شهر جاي «نازندگي‌هاي سياسي» يا زندگي‌هاي سياسي غيرِاصيل است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2553

مهم‌تر از انتخابات

دکتر محمدصادق کوشکی

بررسی نسبت زندگی و سیاست و نیز تأمل در موضوع زندگی سیاسی و یا بخش سیاسی زندگی و به تعبیر دقیق‌تر بعد سیاسی زندگی، یکی از مباحث بسیار مهم سبک زندگی است که البته در میان مطالبی که در فضای ادبیات سبک زندگی مشاهده می‌کنیم، شاید تاکنون یک‌بار هم به آن برنخورده باشیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2793

مناشی روانی سیاست

علي‌رضا شیری

زندگی ما شدیداً از سیاست تأثیر می‌پذیرد و ما بازتاب تحولات سیاسی را به‌صورت مستقیم و ملموس در زندگی خود حس می‌کنیم، از این ‌رو سیاست امری نیست که بتوانیم نسبت به آن بی‌توجه باشیم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3026

مشارکت در کدام سیاست؟

رضا رمضان نرگسي

از مشهورات زمان آن است که در طول تاریخ عموماً مردم از مداخله در سیاست بازداشته شده‌اند و نظریه‌ی دموکراسی در این میان بر دخالت مردم در سیاست تأکید داشته و نظام دموکراسی را برای دخالت مردم در سرنوشت سیاسی خود برپا کرده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3505

عینیت زندگی و سیاست

عینیت زندگی و سیاست

تفاوت شرکت در انتخابات با رفتن به حج در چیست؟ تفاوت شرکت در یک همایش سیاسی برای حمایت از یک جریان، با خواندن دعای ندبه چیست؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2892

سیاست کار است یا زندگی

سیاست کار است یا زندگی -
امتياز: 5.0 از 5 - رای دهندگان: 3 نفر
مهندس محمد حسن علیپور

بنیان سبک زندگی به نیاز انسان برای تجدید حیات و تمدید قوا  باز ‌می‌گردد. انسان در این دنیا حالات مختلف و فعالیت‌های گوناگونی انجام می‌دهد و بخش عمده‌ای از این حالات و فعالیت‌ها از توان و نیروی او می‌کاهد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3753

سیاست عاری از سیاست

اباصالح تقی‌زاده طبری

امر سیاسی در دوران مدرن وضعیتی پروبلمتیک پیدا کرد و این به دلیل ظهور سوژه است. وقتی استقلال، خودمختاری و خصوصاً آزادی انسان در مرکز توجه قرار گیرد، همه‌ی مسئله‌ی اندیشه‌ی فلسفی، معطوف به رهایی او از قید هر اطاعت و استیلا خصوصاً در ساحت سیاست می‌گردد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3096

در نظام بودگی

سجاد رستمی‌پور

بررسی سبک زندگی مسلمان در حوزه‌ي سیاست را در سه رویکرد می‌توان پی ‌گرفت. اولین رویکرد بررسی قالب‌هایی است که یک مسلمان آن‌ها را ظرف زمانی‌ـ‌مکانی و ارزشی فعالیت سیاسی خود قرار می‌دهد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2962

حزب‌اللهی

سید جواد طاهایی

‌مسئله‌ی اصلی انقلاب اسلامی در بحث سبک زندگی این است که چرا پیشرفت‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون علمی، صنعتی، کشاورزی و... موجب جاری شدن معنویت در زندگی و تعالی انسان نشده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2683

انقلاب در زندگی

انقلاب در زندگی

اولین باری که جمله‌ی «حفظ نظام از اوجب واجبات است.»[1] که منسوب به امام خمینی (سلام الله علیه) است را شنیدم، بسیار تعجب کردم.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3326

از دین سیاست تا تفریح سیاسی

از دین سیاست تا تفریح سیاسی

ظاهر امر چنین می‌نمایاند که زندگی سیاسی خاص کسانی است که در جریان رقابت احزاب یا در اعتراض سیاسی به سر می‌برند و یا اینکه مسئولیتی را در حکومت دارند و زندگی‌شان به‌نوعی متأثر از وضع سیاسی است و زندگی غیرسیاسی، مخصوص کسانی است که کاری با سیاست ندارند و نسبت به تحولات آن بی‌تفاوت‌اند اما آیا حقیقت نیز همین است؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2639

درباره ما

مجله‌ی سوره نیز سرنوشتی پیوند خورده با سرنوشت انقلاب و فراز و فرودهای آن داشته است و او نیز تنها زمانی می‌تواند خود را از گرفتار شدن در دام زمانه برهاند و انقلاب اسلامی را همراهی کند که متوجه‌ی باطن و همگام با تحولاتی از جنس انقلاب باشد. تلاشمان این است که خود را از غفلت برهانیم، برای همین به دور از هرگونه توجیه‌ و تئوری‌پردازی برای توسعه‌ی تغافل،‌ می‌گوئیم که سوره «آیینه‌»ی ماست. از سوره همان برون تراود که در اوست. تلاشمان این است که به‌جای اصل گرفتن «ژورنالیسم حرفه‌ای»، یعنی مهارت در به‌کارگیری فنون، تحول باطنی و تعالی فکری را پیشه کنیم. نمی‌خواهیم خود را به تکنیسین سرعت، دقت و اثر فرو بکاهیم. کار حرفه‌ای بر مدار مُد می‌چرخد و مُد بر مدار ذائقه‌ی بشری و ذائقه بر مدار طبع ضعیف انسان و این سیر و حرکت، ناگزیر قهقرایی است.

بـيـشـتــر

نقد

شماره 87-86 مجله‌ فرهنگی تحلیلی سوره‌ اندیشه منتشر شد

شماره‌ جدید مجله سوره اندیشه نیز به‌مانند پنجشش شماره‌ اخیرش، موضوعی محوری دارد که کل مطالب مجله حول‌وحوش آن می‌چرخد. موضوع بیست‌ویکمین شماره‌ سوره‌ اندیشه، «نقد» است؛ موضوعی که شعار بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات نیز قرار گرفته است. نقد، موضوع مناقشه‌برانگیزی است که بسیاری از مجادلات سیاسی و فرهنگی ما، از روشن نبودن مفهوم آن ناشی می‌شود؛ تا جایی که منتقد را به جرم مفسده‌انگیزی‌اش خاموش می‌کنند. کار منتقد، حرف زدن است ولی نقد، منتظر شنیده شدن نیست. اینجا است که تفاوت منتقد با معترض و مخالف و مصلح و مفسد روشن می‌شود.

خبــر انـتـشــار شـمــاره 21

خرید

شماره 86
10000تومان
 • قیمت روی جلد
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
شماره 84
10000تومان
 • قیمت روی جلد
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
آرشیو شماره 50 تا 75
60000تومان
 • با احتساب 20% تخفیف
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
خرید نسخه دیجیتال
4000تومان
 • با احتساب 60% تخفیف
 • دریافت از مارکتهای اندروید
 • همسان با نسخه چاپی