X

شعر و هنر، حاصل احوال

همایش حافظ و دوستی

شعر و هنر حاصل احوال است یعنی در زمان حال و با دقت خاصی پدید می‌آید اما اینکه بگویم شعر امری جاویدان است سخن دیگری است. شعر در حال پدید می‌آید اما شاعر دوام می‌یابد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2268

تکرار جمهوری اسلامی

تکرار جمهوری اسلامی

اگر جمهوری اسلامی صورت متعین تاریخی انقلاب اسلامی است، باید متوقع بود که در جهت تحقق سیرت خود، یکسره تجدید شود؛ تا بیش‌تر جلوه‌گر حقیقت انقلاب باشد. انقلاب اسلامی ما، انقلاب در باطن عالم بود و ظهور تدریجی این تحول باطنی در لایه‌های ظاهری، لاجرم به نظم نوینی در جهان منجر خواهد شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2570

کودکان ذاتاً پرسشگران خوبی هستند

کودکان ذاتاً پرسشگران خوبی هستند

کاربردی کردن فلسفه و استخراج سبک زندگی از آن، از جمله مواردی است که همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده است، آموزش فلسفه برای کودکان می تواند گام اساسی در راستای این خواسته به شمار آید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2264

شماره جدید مجله سوره منتشر شد

شماره سیزدهم مجله سوره منتشر شد

وقتی سخنان آقای روحانی را در سفر اخیرش به نیویورک می‌شنیدیم، وی بر این نکته زیاد تأکید می‌کرد که آنچه در تعامل جدید ایران با جهان می‌بینید و خواهید دید خواست جدید ملت ایران می‌باشد که در نتیجه‌ی انتخابات ظهور کرده است. «همه‌چیز عوض شده است» چیزی بود که ناگفته و نانوشته، نه‌تنها در اذهان عمومی کشورمان مرور می‌شد

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 3766

توجه به علوم مرتبط با سعادت و شقاوت انسان

علوم مرتبط با سعادت و شقاوت انسان

دبير مجمع عالی حكمت اسلامی به بيان نكاتی در باب اسلامی‌سازی علوم انسانی پرداخت و درباره روند تحول در اين علوم اظهار كرد: بحث علوم انسانی و انقلاب فرهنگی در زمان حضرت امام(ره) مطرح شد و مجموعه‌ای از بزرگان حوزه و اساتيد دانشگاه جمعيتی را ايجاد كردند و كارهايی انجام شد كه به تشكيل دفتر همكاری حوزه و دانشگاه منجر شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2473

درآمدی بر افتتاح سوره مگ [دات] آی آر

افتتاح سوره مگ دات آی آر

سلام

وب سایت مجله سوره با قصد تکامل حضور این مجله در چرخه‌ رسانه و اندیشه مشتمل بر سه بخش خبر، آرشیو و پرونده راه‌اندازی شد.

در سایت سوره تلاش کرده‌ایم محدوده‌ی استفاده از محتوی مجله سوره را گسترده‌تر کنیم، به همین سبب مجله سوره را در صورتی نو می‌توانید مرور کنید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2428

درباره ما

مجله‌ی سوره نیز سرنوشتی پیوند خورده با سرنوشت انقلاب و فراز و فرودهای آن داشته است و او نیز تنها زمانی می‌تواند خود را از گرفتار شدن در دام زمانه برهاند و انقلاب اسلامی را همراهی کند که متوجه‌ی باطن و همگام با تحولاتی از جنس انقلاب باشد. تلاشمان این است که خود را از غفلت برهانیم، برای همین به دور از هرگونه توجیه‌ و تئوری‌پردازی برای توسعه‌ی تغافل،‌ می‌گوئیم که سوره «آیینه‌»ی ماست. از سوره همان برون تراود که در اوست. تلاشمان این است که به‌جای اصل گرفتن «ژورنالیسم حرفه‌ای»، یعنی مهارت در به‌کارگیری فنون، تحول باطنی و تعالی فکری را پیشه کنیم. نمی‌خواهیم خود را به تکنیسین سرعت، دقت و اثر فرو بکاهیم. کار حرفه‌ای بر مدار مُد می‌چرخد و مُد بر مدار ذائقه‌ی بشری و ذائقه بر مدار طبع ضعیف انسان و این سیر و حرکت، ناگزیر قهقرایی است.

بـيـشـتــر

نقد

شماره 87-86 مجله‌ فرهنگی تحلیلی سوره‌ اندیشه منتشر شد

شماره‌ جدید مجله سوره اندیشه نیز به‌مانند پنجشش شماره‌ اخیرش، موضوعی محوری دارد که کل مطالب مجله حول‌وحوش آن می‌چرخد. موضوع بیست‌ویکمین شماره‌ سوره‌ اندیشه، «نقد» است؛ موضوعی که شعار بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات نیز قرار گرفته است. نقد، موضوع مناقشه‌برانگیزی است که بسیاری از مجادلات سیاسی و فرهنگی ما، از روشن نبودن مفهوم آن ناشی می‌شود؛ تا جایی که منتقد را به جرم مفسده‌انگیزی‌اش خاموش می‌کنند. کار منتقد، حرف زدن است ولی نقد، منتظر شنیده شدن نیست. اینجا است که تفاوت منتقد با معترض و مخالف و مصلح و مفسد روشن می‌شود.

خبــر انـتـشــار شـمــاره 21

خرید

شماره 86
10000تومان
 • قیمت روی جلد
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
شماره 84
10000تومان
 • قیمت روی جلد
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
آرشیو شماره 50 تا 75
60000تومان
 • با احتساب 20% تخفیف
 • ارسال رایگان به سراسر نقاط کشور
 • زمان تحویل حداکثر 5 روز
خرید نسخه دیجیتال
4000تومان
 • با احتساب 60% تخفیف
 • دریافت از مارکتهای اندروید
 • همسان با نسخه چاپی